ΑΦΣ Αμυγδαλιά - Α.Ε.Π. Βατολάκκου 0-4 (0-2) 15η Αγωνιστική

Α' ΕΠΣ Γρεβενών
Σάββατο 17/12/2011
Γήπεδο Αμυγδαλιάς
Οι ποδοσφαιριστές της Α.Ε.Π. με οδηγό στο τιμόνι τους τον Χρ. Λάλλο στη δεύτερη αγωνιστική του β' γύρου του πρωταθλήματος της ΕΠΣ Γρεβενών, επικράτησαν άνετα της γηπεδούχου Αμυγδαλιάς με σκορ 0-4.
Οι φιλοξενούμενοι χωρίς να πιάσουν το
μάξιμουμ τις απόδοσής τους, από νωρίς έδειξαν τις διαθέσεις τους για τη νίκη, ανοίγοντας το σκορ από το 14ο λεπτό με τον Τσιάτσιο και να διπλασιάζουν τα τέρματά τους στο 30' με τον Ντεμάι. Λιγοστές οι επισκέψεις των γηπεδούχων στην εστία του Αποστολίδη, που πάλεψαν ανορθόδοξα για την επίτευξη κάποιου τέρματος.
Στην επανάληψη παίχτηκε καλύτερο παιχνίδι, με την Αμυγδαλιά που μπήκε πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο, προσπάθησε να μειώσει, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Στην αντίθετη, το φρεσκάρισμα στην επίθεση με τον Μαγιάννη, έφερε καρπούς στο 76' κάνοντας το 0-3 και τρία λεπτά αργότερα, ο Καραγκιόζης με προβολή να κάνει το τελικό 0-4.
α' ημίχρονο
2' πολύ καλό σουτ του Σαμαρά μόλις άουτ.
14' σέντρα του Κοτζατίσογλου από αριστερά, από το κεφάλι του Τσιάτσιου, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα του Ρεβύθη 0-1.
30' ο Ντεμάι με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-2.
32' πολύ καλό σουτ του Σαμαρά έξω από την περιοχή, ο Αποστολίδης με υπερένταση απέκρουσε σε κόρνερ.
42' ο Κοτζατίσογλου αφού απέφυγε και τον τερματοφύλακα της Αμυγδαλιάς, πλάσαρε άουτ.
β' ημίχρονο
54' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ με τον Σαμαρά, η μπάλα πέρασε λίγο άουτ.
59' κάθετη πάσα του Τσιάτσιου στον Μαγιάννη, το σουτ του από καλό σημείο πέρασε άουτ.
72' πλασέ του Τσιρώνα μέσα από την περιοχή, ο Αποστολίδης απέκρουσε σώτηρια σε κόρνερ.
75' Ντεμάι και Μαγιάννης δεν μπόρεσαν να αξιοποιήσουν τη φάση μπροστά στην εστία του Ρεβύθη.
76' άψογη πάσα του Τσιάτσιου στον Μαγιάννη, με τον τελευταίο να είναι εύστοχος στο πλασέ του, κάνοντας το 0-3 για την ομάδα του.
79' ο Καραγκιόζης με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και 0-4.
83' πλασέ του Εσκεντάρι από το ύψος της περιοχής, ο Αποστολίδης απέκρουσε σε κόρνερ.
86' ακόμη ένα καλό σουτ του Σαμαρά, ο Αποστολίδης σε ετοιμότητα, απέκρουσε σε κόρνερ
Διαιτησία: Τσέτσιλας, Στεφούλης, Παπαδημητρίου ΕΠΣ Γρεβενών.
ΑΦΣ Αμυγδαλιάς: Ρεβύθης, Σαρτικίδης, Μπλάντος, Καραλιόλιος Η., Ζιώγος, Ντινόπαπας (55' Καραλιόλιος Γ.), Σιόλας, Καραμήτρος, Τσιρώνας, Σαμαράς, Εσκαντάρι.
Α.Ε. ΠΟΝΤΙΩΝ: Αποστολίδης, Εμπρικίδης, Καραγκιόζης  (81' Κύρου), Σάλλο, Ζούρτος (50'  Μαγιάννης), Θ. Τζήκας, Παπαδόπουλος, Σ. Κοτζατίσογλου, Ντεμάι, Τσιάτσιος  (81' Κύρου),  Κεντεποζίδης.

Δείτε περισσότερες φωτο από τον αγώνα...