Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Super League: Παναιτωλικός – ΟΦΗ 1-0 (video)

Ο Παναιτωλικός ήταν ο νικητής στο ντέρμπι των νεοφώτιστων επικρατώντας 1-0 του ΟΦΗ στο Αγρίνιο για την 13η αγωνιστική στη Super League χάρη στο τέρμα του Edjeguele στο 50ο λεπτό.
Ισορροπημένο ήταν το παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο με τον ΟΦΗ να ξεκινά καλύτερα, τον Παναιτωλικό να βρίσκει γρήγορα τα πατήματά του και να χάνει τεράστια ευκαιρία να προηγηθεί στο 22`. Ο Dolezaj με εκτέλεση φάουλ ανάγκασε τον
Carroll να απομακρύνει εντυπωσιακά, έχοντας και τη βοήθεια του δοκαριού, η μπάλα κατέληξε στον Camara, αλλά αυτός κατάφερε προ κενής εστίας να αστοχήσει. Στο 40` ήταν η σειρά του Χαριστέα να πλασάρει απελπιστικά άουτ από πλεονεκτική θέση, ενώ στο 45` ο Μάντζιος είδε τους αμυντικούς της ομάδας του Τεννέ να του στερούν το γκολ πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή.
Με τις καλύτερες προϋποθέσεις άρχισε το δεύτερο μέρος για τους γηπεδούχους, καθώς στο 50` ο Edjeguele άνοιξε το σκορ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Camara. Οι Κρητικοί προσπάθησαν να απαντήσουν, πιέζοντας τους αντιπάλους τους. Στο 74` ο Blazic σταμάτησε εντυπωσιακά το Μάντζιο, στη μεγαλύτερη ευκαιρία του συγκροτήματος του Αναστόπουλου και το 1-0 παρέμεινε.
Σκόρερ: 50` Edjeguele
Συνθέσεις:
Παναιτωλικός: Blazic, Κουτρουμάνος, Edjeguele, Dolezaj, Addy (81` Παλαιολόγος), Μητρόπουλος, Mumin (60` Κούσας), Camara, Θεοδωρίδης, Boumale (46` Καραμαλίκης), Χαριστέας
ΟΦΗ: Carroll, Γαλανόπουλος, Γεωργίου, Ταυλαρίδης, Bulut, Kalajdzic (83` Ukar), Bodor (68` Veron), Choumbinho, Sisic, Jorge Lopez (56` Καμπάνταης), Μάντζιος
Το video με το γκολ του Edjeguele στο Παναιτωλικός – ΟΦΗ 1-0

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παρόντος ιστολογίου με την παραπομπή στην πηγή με σχετικό ενεργό link (Νόμος 2121/1993)