Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2011

Super League: Αστέρας Τρίπολης – Άρης 1-0 (video)

Ο Αστέρας Τρίπολης πήρε τη νίκη με 1-0 απέναντι στον Άρη, ο οποίος δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στην καλή εμφάνιση που πραγματοποίησε απέναντι στον Παναθηναϊκό και επιστρέφει με κατεβασμένο κεφάλι από την πρωτεύουσα της Αρκαδίας. Σκόρερ του τέρματος που έκρινε την αναμέτρηση ήταν ο Ucerro στο 31`.

Οι «κίτρινοι» είχαν μία ελαφρά πρωτοβουλία των κινήσεων στο ξεκίνημα του αγώνα, χωρίς να απειλήσουν, όμως, ιδιαίτερα. Ο Αστέρας, από την άλλη, ήταν ουσιαστικός και σε μία από τις ελάχιστες ευκαιρίες που δημιούργησε κατάφερε να προηγηθεί, στο 31` με κεφαλιά – «ψαράκι» του Ucerro στο 31`. Επτά λεπτά μετά την έναρξη του β` μέρους, ο Breska βγήκε μόνος του απέναντι στο Βελλίδη, αλλά έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ. Η απάντηση του Άρη ήρθε στο 57` με τον Jacobo να απομακρύνει εντυπωσιακά την κεφαλιά του Faty. Οι παίκτες του Probierz συνέχισαν να πιέζουν, αλλά δεν το έκαναν με ορθολογικό τρόπο, οι γηπεδούχοι κράτησαν ανέπαφη την εστία τους και πήραν τη νίκη, ενώ στις καθυστερήσεις ο Βελλίδης κράτησε το σκορ στα ίδια επίπεδα σταματώντας τον Perrone.
Σκόρερ: 31` Ucerro
Συνθέσεις:
Αστ. Τρίπολης: Jacobo, Τσαμπούρης, Pulido, Κωστούλας, Πιπίνης, Juanito, Juli (67` Formica), Martins (46` Arsenjevic), Ucerro, Breska (82` Alvarez), Perrone
Άρης: Βελλίδης, Παπαστεριανός (46` Neto), Sankare (56` Λαζαρίδης), Dickoh, Michel, Faty, Toja, Γιαννιώτας (46` Iacob), Umbides, Soltani, Cesarec
Tο video με το γκολ του Ucerro στο Αστέρας Τρίπολης – Άρης 1-0

Επιτρέπεται η αναδημοσίευση του παρόντος ιστολογίου με την παραπομπή στην πηγή με σχετικό ενεργό link (Νόμος 2121/1993)