Δευτέρα 12 Μαρτίου 2012

ΑΕ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΠΟΛΥΔΕΝΔΡΟΥ - Α.Ε.Π. ΒΑΤΟΛΑΚΚΟΥ 3-1 (0-1) (17η αγωνιστική)

Θρίαμβος της Α.Ε. Κοκκινιάς Πολυδένδρου.
Συντριπτική ήττα για την Α.Ε.Π. και νίκη γόητρο για την ομάδα της Α.Ε. Κοκκινιάς Πολυδένδρου, που αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο τις ευκαιρίες που δημιούργησε με μεγάλο...
πρωταγωνιστή τον Παναγιώτη Φίλιο, σε αντίθεση με τους Πόντιους που δεν στάθηκαν σοβαροί μέσα στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να πάρουν και το δυσάρεστο αποτέλεσμα.
Οι καλύτερες στιγμές του αγώνα
α' ημίχρονο
2' σουτ του Μιχαηλίδη μπλόκαρε ο Γιαγκόζογλου.
4' ο Στρίμπας από κοντά με προβολή, πλάσαρε λίγο άουτ.
7' σουτ του Στεφόπουλου απέκρουσε ο Γιαγκόζογλου προς στιγμήν, την επαναφορά ο Ευθυμιάδης, πλάσαρε άουτ.
14' απ' ευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσιάτσιου, η μπάλα βρήκε σε σώμα και κατέληξε στα δίχτυα του Γιαγκόζογλου 0-1.
20' σουτ του Κοτζατίσογλου, ελάχιστα άουτ.
35' λάθος της άμυνας εκμεταλεύτηκε ο Στρίμπας, το πλασέ εξουδετέρωσε ο Τσακστάρας.
37' σουτ του Π. Φίλιου, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
38' κεφαλιά του Δ. Φίλιου πέρασε λίγο άουτ.
42' δυνατό σουτ του Π. Φίλιου, ο Τσακστάρας με υπερένταση απέκρουσε.
β' ημίχρονο
49΄ πάσα του Τέγου στην περιοχή της Α.Ε.Π. , βρήκε τον Στρίμπα και με εύστοχο πλασέ έκανε το 1-1.
59' πλασέ του Στεφόπουλου από το ύψος της περιοχής, μπλόκαρε ο Γιαγκόζογλου.
61' σουτ του Τσιάτσιου πέρασε ελάχιστα άουτ.
62' σέντρα στην περιοχή των γηπεδούχων βρήκε τον Δ. Τζήκα, το πλασέ σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι.
63' πέναλτι σε ανατροπή του Τέγου, εκτέλεσε με επιτυχία ο Στρίμπας κάνοντας την ανατροπή του αγώνα σε 2-1.
73' σουτ του Κοτζατίσογλου, σε ετοιμότητα ο Γιαγκόζογλου μπλόκαρε σταθερά.
87' φάουλ με εκτελεστή τον Τσιάτσιο, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Γιαγκόζογλου.
90+ ο Π. Φίλιος σε αντεπίθεση, πλάσαρε τον Τσακστάρα και διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
Διαιτησία: Λαζόγκα, Δασκαλόπουλος, Μπαμπάμτσης (Ε.Π.Σ. Γρεβενών).
Α.Ε. Κοκκινιάς Πολυδένδρου: Γιαγκόζογλου, Μπριζά, Ε. Αράπογλου, Τέγος (73' Ζιαμπέκας), Ευαγ. Αράπογλου, Γκιουλέκας, Λιολιόπουλος, Κωσταρέλης, Δ. Φίλιος, Π. Φίλιος, Στρίμπας.
Α.Ε.Π. Βατολάκκου: Τσακστάρας, Ζούρτος, Καραγκιόζης, Ν. Καραπάς, Ευθυμιάδης (60' Δ. Τζήκας), Κοτζατίσογλου, Παπαδόπουλος, Μιχαηλίδης, Στεφόπουλος, Τσιάτσος, Γεωργιάδης (76' Κύρου).