Δευτέρα 5 Μαρτίου 2012

Λευκάδια-Πυρσός Γρεβενών 4-0

Σπουδαία νίκη πέτυχαν τα Λευκάδια, αφού επικράτησαν 4-0 του Πυρσού Γρεβενών, φτάνοντας στο -2 από την κορυφή.
Μεγάλος πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ήταν ο Έξαρχος, ο οποίος μετέτρεψε το παιχνίδι σε προσωπική του παράσταση, σημειώνοντας και τα τέσσερα γκολ της ομάδας της Ημαθίας. Στο 15' ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, ενώ στο 18' έκανε το 2-0.
Στο δεύτερο ημίχρονο, αν και τα Λευκάδια έριξαν τον ρυθμό τους, ο Έξαρχος πέτυχε το 3-0 στο 57' και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Διαιτησία: Γεωργιάδης, Γιουνάν, Ντάρης (Μακεδονίας)
ΛΕΥΚΑΔΙΑ: Κωνσταντινόπουλος, Μωυσιάδης, Σαρμπίνος, Κουβατσίδης, Σίμος, Τζεϊρανίδης (68’ Χαλκίδης), Συμπεθέρης (80’ Παντζής), Γιαουτζής (78’ Ορδουλίδης), Ζούρκος, Έξαρχος, Βακιάνης
ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: Μακρής, Τσαρτσαρής, Μπούκας, Κυριακίδης, Γκέτσιος, Κοτζατίσογλου (67’ Ζολώτας), Δρομπούρας, Μπόλος, Παπαδόπουλος (56’ Τζερεμές), Μπλάντος (83’ Αλεξανδρής), Μπόζιαρης.