Παρασκευή 27 Απριλίου 2012

Europa League: Bilbao – Sporting 3-1 (video)

Εκπληκτικές στιγμές ζει η Bilbao που επικράτησε στο San Mames της Sporting με 3-1 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Europa League όπου θα αντιμετωπίσει την Atletico Madrid.
H Bilbao προηγήθηκε με τον Susaeta στο 17’, όμως η Sporting ισοφάρισε στο 44’ με τον Van Wolfswinkel.
Τα αντανακλαστικά των Βάσκων αποδείχθηκαν εκπληκτικά, αφού δύο λεπτά αργότερα πήραν και πάλι προβάδισμα με τον Ibai.
Στο δεύτερο μέρος ό χρόνος κυλούσε και όλα έδειχναν ότι ο αγώνας θα πάει στην παράταση, καθώς στο πρώτο ματς η Sporting είχε νικήσει με 2-1, όμως στο 88’ ο Llorente πέτυχε το 3-1 με προβολή μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Ibai.
Γκολ: Susaeta 17’, Ibai 45+1’, Llorente 88’ – Van Wolfswinkel 44’
Oι συνθέσεις:
Athletic: Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Iturraspe, Herrera (Pérez 90+4’), Martínez, Llorente, Susaeta, Muniain (Ekiza 90’), Ibai (Toquero 90+3’).
Sporting: Patrício, Polga, Pereira, Insúa, Xandão, Schaars, Capel, Fernández (Carriço 46’), Pereirinha (Jeffren 63’), Martins (Carrillo 83’), Van Wolfswinkel.
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Bilbao – Sporting 3-1