Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2012

Super League: Κέρκυρα – Ξάνθη 1-1 (video)

Προσθήκη λεζάντας
Ισόπαλο 1-1 έληξε το παιχνίδι στην Κέρκυρα μεταξύ της τοπικής ομάδας και της Ξάνθης, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.
Στο πρώτο ημίχρονο το θέαμα ήταν μέτριο, καθώς οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να κερδίσουν τον έλεγχο στο χώρο της μεσαίας γραμμής και στη συνέχεια να αναπτύξουν επιθετικές πρωτοβουλίες.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 58′ με σουτ του Μπάρκογλου, για να διαμορφώσει το τελικό σκορ για τη Ξάνθη ο Markovski με κεφαλιά στο 69ο λεπτό.
Η Ξάνθη συνέχισε να πιέζει, κυνηγώντας τη νίκη. Στο 77′ έχασε μοναδική ευκαιρία να το πετύχει, καθώς ο Marin βγήκε μόνος απέναντι στον Αναστασόπουλο, αλλά δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.
Τα γκολ: Μπάρκογλου 58′ – Markovski 69′
Κέρκυρα: Αναστασόπουλος, Βενέτης, Καραλής (65′ Βασιλόγιαννης), Αγρίτης, Μπάρκογλου, Leon (80′ Τσουμάνης), Eder, Κρητικός (68′ Ηλιάδης), Hable, Κοντοδήμος, Ζουμπουλάκης.
Ξάνθη: Viviani, Μπέρτος, Μπαξεβανίδης, Gleison, Markovski, Marcelinho, Μάνταλος (46′ Βασιλακάκης), Φλίσκας (64′ Marin), Βάλλας, Dani, Onwatchi (46′ Πλατέλλας).
Δείτε το video με τα γκολ και τα highlights του αγώνα Κέρκυρα – Ξάνθη 1-1