Τρίτη 23 Οκτωβρίου 2012

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ - ΛΕΥΚΑΔΙΑ ΗΜΑΘΙΑΣ 1-2 (0-2) (1η αγωνιστική) (VIDEOS)

Με γκολ από τα αποδυτήρια ξεκίνησε η πρεμιέρα του πρωταθλήματος για τα Λευκάδια Ημαθίας, καθώς ο Πέτκατζης στο 2ο λεπτό με πλασέ έκανε το 0-1.
Δεύτερη ψυχρολουσία για τον Πυρσό, όταν στο 28' η ομάδα των Λευκαδίων κέρδισε πέναλτι και με εκτελεστή τον Πέτκατζη κάνει το 0-2.
Ο Πυρσός αντέδρασε στην επανάληψη και στο 65' μείωσε στο σκορ, όταν ο Κοσμίδης κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του και εκτέλεσε ο ίδιος για το 1-2.
Η συνέχεια ήταν για τον Πυρσό, όπου κατά διαστήματα πίεσε και απείλησε τους φιλοξενούμενους, χωρίς όμως αποτέλεσμα.
Αναλυτικά οι καλύτερες φάσεις και τα γκολ.
α' ημίχρονο

2' σέντρα του Καλαϊτζίδη στον Πέτκατζη, με πλασέ έκανε το 0-1.
25' ο Μπόζιαρης ανέτρεψε τον Πέτκατζη και ο ίδιος ανέλαβε την εκτέλεση για το 0-2.
35' πλασέ του  Παπαστεργίου, ο Μπόλλος απομάκρυνε σχεδόν πάνω από τη γραμμή της εστίας του Αθανασόπουλου.
45' ο Γκέτσιος από πλάγια θέση έκανε το σουτ για να περάσει λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κωνσταντινόπουλου.
45' + σέντρα του Μπόλλου από αριστερά, ο Κοτζατίσογλου με τακουνάκι δεν μπόρεσε να νικήσει τον Κωνσταντινόπουλο.
β' ημίχρονο

55' ο Πίτος ανατράπηκε στην περιοχή του Πυρσού από τον Τσαρτσαρή και κέρδισε νέο πέναλτι και αποβολή για τον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων.
Ο Συμπεθέρης ανέλαβε την εκτέλεση, όμως σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι του Αθανασόπουλου.
59' κάθετη πάσα του Χαραλαμπίδη στο Δούμα, άστοχη έξοδος του τερματοφύλακα, το πλασέ απέκρουσε αμυντικός.
65' η σειρά του Πυρσού να κερδίσει πέναλτι, όταν ο Πλικαδίτης ανέτρεψε τον Κοσμίδη, για να εκτελέσει ο ίδιος εύστοχα 1-2.
66' ο Πλικαδίτης των Λευκαδίων δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα
73' δυνατό σουτ του Κουτσομήτρου απέκρουσε ο τερματοφύλακας.
89' ο Μπόλλος είδε κι αυτός δεύτερη κάρτα και αποβλήθηκε και οι γηπεδούχοι έπαιξαν με εννέα παίκτες στα τελευταία λεπτά του αγώνα.

Με πολλές διαμαρτυρίες και από τις δύο πλευρές από τη διαιτησία του Ρούσου-Μπεκερτζή και των βοηθών του Κωνσταντίνου και Γκορτζονίκου της ΕΠΣ Πρέβεζας.

ΠΥΡΣΟΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ (Θωμάς Παπαδόπουλος): Αθανασόπουλος, Μπόζιαρης Κ.(83' Μπόζιαρης Π.), Μπόλλος, Τσαρτσαρής, Κυριακίδης, Χαραλαμπίδης, Κοτζατίσογλου (74' Παπαδόπουλος), Δούμας, Κοσμίδης, Γκέτσιος, Κουτσομήτρος

ΛΕΥΚΑΔΙΑ (Γιώργος Τυριακίδης): Κωνσταντινόπουλος, Κοτζαχρήστος, Πλικανζίτης, Φασκόνης, Πίττος, Μιχαηλίδης (63' Τσιάλμας), Συμπεθέρης (67' Μυροφορίδης), Παπαστεργίου, Καλαϊτζίδης, Μπακιρτζής, Πέτκατζης (89' Μιχαηλίδης).
Δείτε  videos από τa περσινά παιχνίδια...