Δευτέρα 28 Ιανουαρίου 2013

Κοζάνη-Αλεξάνδρεια 2-0 (pics + video)

Τρία λεπτά στα μέσα του β’ ημιχρόνου αρκούσαν για την Κοζάνη, ώστε να πάρει τη νίκη με 2-0 κόντρα στην Αλεξάνδρεια. Στο 63’ ο Ζηνόβιος ανατράπηκε στην αντίπαλη περιοχή και ο Κουλουκίδης ...μετέτρεψε σε γκολ την ευκαιρία για το 1-0. Δύο λεπτά μετά ο Ζηνόβιος σκόραρε σε κενή εστία μετά από ασίστ του Τοπάλη για το τελικό 2-0.
Διαιτητής ήταν ο Τζοφώλης (Τρικάλων).

ΚΟΖΑΝΗ (Γιάννης Παρασκευάς): Γκαραβέλης, Στεργιόπουλος, Τραυλός, Κουλουκίδης, Κάλφας, Καραμπατζάκης, Ταφαρλής, Τζερεμές (58’ Ντεμιράι), Ζηνόβιος (88’ Μπίντσης), Τοπάλης (85’ Μπέμπης), Κυρ. Παπαδόπουλος

ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Τόλης Τερζής): Κύρου, Πιπιλιάρης (86’ Βλάχος), Μυλωνάς, Κ. Παπαδόπουλος, Κεστελίδης, Ζωγράφος, Α. Παπαδόπουλος (70’ Νουσιόπουλος), Αραμπατζής, Κίτσας, Χαλβατζής (40’ Καμπερίδης), Τεπετός.