Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΡΙΑ Η ΚΑΣΤΟΡΙΑ!!! ΠΗΡΕ ΤΟ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΤΗ Γ’ ΕΘΝΙΚΗ..

Μεγ. Αλέξανδρος Άρδασσας – Καστοριά 1-1
Kατάμεστο από φιλάθλους το γήπεδο της Άρδασσας.
Περίπου 1500 φίλαθλοι κάτω από... δρακόντεια μέτρα ασφαλείας, με ισχυρή αστυνομική δύναμη και ματ (300 περίπου Καστοριανοί) παρακολουθούν το μεγάλο ντέρμπι που θα κρίνει τον πρωταθλητή.

Το ματς διεξήχθη κάτω από δρακόντεια μέτρα ασφαλείας, με ισχυρή αστυνομική δύναμη και ματ.
Η Καστοριά μπήκε στο γήπεδο με πολύ άγχος, ενώ οι γηπεδούχοι με πάθος, δύναμη και αποφασιστικότητα. Τα πρώτα 30 λεπτά ήταν επιθετικός μονόλογος των γηπεδούχων, χάνοντας 4 κλασικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ (6' Δημητριάδης, 19' Μαυρομματίδης, 21' Μαυροματίδης -ΔΟΚΑΡΙ - 24' Θεοδουλίδης τετ-α-τετ σωτήρια απόκρουση με τα πόδια του Μουρζίδη). Είναι γεγονός ότι σε αυτό το διάστημα η ομάδα της Καστοριάς στάθηκε πολύ τυχερή, ενώ απείλησε μόνο στο 10' με τον Παναγιωτίδη.

Ωστόσο, στο 33' οι ''ερυθροκίρινοι'' κατάφεραν να πάρουν κεφάλι στο σκορ με κεφαλιά του Παναγιωτίδης μετά από φάουλ του Παπαδόπουλου (0-1). Στη συνέχεια η Καστοριά ισορρόπησε το ματς και έχασε δύο καλές ευκαιρίες με τον Σαββίδη (36') και Αλεξανδρίδη (39'), όμως και στις δύο απέκρουσε ο Μπερμπερίδης.
30' 0-0 (Ανώτεροι οι γηπεδούχοι στο πρώτο ημίωρο, έχουν την πρωτοβουλία των κινήσεων, χάνοντας 4 κλασικές ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ - μία καλή ευκαιρία η Καστοριά)
52' ΓΚΟΛ 1-1 με πέναλτι ο Μαυρομματίδης
54' μεγάλη ευκαιρία για το 1-2 με τον Παπαδόπουλο απέκρουσε δύσκολα ο Μπερμπερίδης
61' μεγάλη ευκαιρία για το 2-1 ο Μαυρομματίδης με κεφαλιά από θέση βολής άουτ
69' Νέα ευκαιρία για το 2-1 ο Μαυρομματίδης από καλή θέση σουτ μόλις άουτ
70' αλλαγή για την Καστοριά στη θέση του Μπορόζη ο Λίτσκας
83' αλλαγή για την Καστοριά στη θέση του Αντωνόπουλου ο Τήλιος
86' 1-1 οι γηπεδούχοι πιέζουν ασφυκτικά την εστία του Μουρζίδη, αναζητώντας επίμονα κάποιο γκολ. Η Καστοριά παίζει αμυντικά προσπαθώντας να διατηρήσει το σκορ και με σποραδικές αντεπιθέσεις επιχειρεί να απειλήσει την αντίπαλη εστία, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει καμία ευκαιρία.
87' αλλαγή για την Καστοριά στη θέση του Σαββίδη ο Μιχιτσόπουλος
ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ 1-1
ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΟΙ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ, ΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΕΤΡΕΞΑΝ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΑΘΛΟΥΣ ΤΟΥΣ
90' 1-1 ΝΑΤΟΙ - ΝΑΤΟΙ ΟΙ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΙ 300 ΦΙΛΑΘΛΟΙ ΤΗΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ!!!

Η σύνθεση της ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ:
Μουρζίδης, Χρήστου, Μπαϊρακτάρης, Αναγνωστόπουλος, Τερέζιου, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Παναγιωτίδης, Αλεξανδρίδης, Αντωνόπουλος, Μπορόζης.

ΑΝΑΠΛΩΡΩΜΑΤΙΚΟΙ: Λίτσκας, Στεργίου, Μιχιτσόπουλος, Τσίτζηρας, Ποντίκης, Τήλιος, Μωυσιάδης.

ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΕΣΤΑ ΑΝΟΔΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΣΤΗΘΕΙ ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ