Κυριακή 25 Αυγούστου 2013

Superleague: Βέροια - ΟΦΗ 2-0 (video)

Με... κεκτημένη ταχύτητα από τον αγώνα των Χανίων εναντίον του Πλατανιά στην πρεμιέρα, όταν στο δεύτερο ημίχρονο ανέτρεψε το εις βάρος της 0-2 και ισοφάρισε, η Βέροια νίκησε στην πρωτεύουσα της Ημαθίας τον ΟΦΗ 2-0 και...
πέτυχε την πρώτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα.

Το σκορ για τη «βασίλισσα του βορρά» άνοιξε στο 67ο λεπτό ο Μοχάμεντ, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μρντάκοβιτς στο 82΄, παίρνοντας τη ρεβάνς από τον Δασκαλάκη που είχε αποκρούσει το πέναλτι του Σέρβου επιθετικού στο 7ο λεπτό.

Βέροια (Γκόραν Στεβλανοβιτς): Αναστασόπουλος, Γεωργιάδης, Αμαραντίδης, Ορέστες, Μπάρμπας, Τραπ, Καλτσάς(90+1' Μάνος), Μοχάμεντ, Μρντάκοβιτς (90+2' Παυλίδης), Οστόιτς, Μπαργκάν (64’ Ρίος)

ΟΦΗ (Παύλος Δερμιτζάκης): Δασκαλάκης, Μπούρμπος, Μιλιάζες, Ζβασίγια, Τριποτσέρης (46’ Ζόρο(71’ Γκαλέτι), Κάλαϊζιτς, Μακρής, Κουτσιανικούλης (12’ Νιμανί), Ζε Εντουάρντο, Όγιος, Περογαμβράκης