Φωτογραφία
Οι Ταινίες της Εβδομάδας από από Πέμπτη 25 Μαίου στο Cine Grevena ΣΙΝΕ

Σάββατο, 13 Μαΐου 2017

ΕΠΣ Κοζάνης: Αποτελέσματα - Βαθμολογίες 29ης αγων.

Α’ κατηγορία

Αγχωτικό διπλό κι ένα βήμα πριν την Γ Εθνική η ΑΕΠ
Εξαντλεί όλες τις πιθανοτητες η Σιάτιστα πήρε τη νίκη μέσα στην ΑΕΚ
Ιστορική νίκη της Χαραυγής επί της Κοζάνης
Με φόρα συνεχίζει ο Μακεδονικός Κοζάνης
Μοιράστηκαν γκολ και βαθμούς ΠΑΟΚ και Αιανή
Τρίποντο για τον Τιτάν

29η αγωνιστική
Α.Ε. Άνω Κώμης - Μακεδονικός Κοζάνης 1-5
Α.Ε. Κοζάνης - Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2
Τιτάν Σερβίων - Εθνικός Βατερού 3-0
Π.Α.Ο. Κοίλων - Αλιάκμων Αιανής 1-1
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας - Α.Ε.Π. Καραγιαννίων 1-2
Γαλατινή - Αναγέννηση Εράτυρας 3-0ααΜ. Αλέξανδρος Χαραυγής - Κοζάνη 3-2

Βαθμολογία

Θέση
Ομάδα
Β
1
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων
70
2
Μακεδονικός Σιάτιστας
68
3
Φ.Σ. Κοζάνη
60
4
Φ.Σ. Εθνικός Βατερού
51
5
Μακεδονικός Κοζάνης
48
6
Αλιάκμων Αιανής
45
7
Μ. Αλ. Χαραυγής
44
8
Τιτάν Σερβίων
42
9
Α.Μ.Σ. Γαλατινή
41
10
Α.Σ. Βελβεντό
40
11
ΠΑΟ Κοίλων
39
12
Α.Ε. Κοζάνης
38
13
Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
32
14
Α.Ε.Κ. Καλαμιάς
14
15
Α.Ε. Άνω Κώμης
9
16
Αναγέννηση Εράτυρας
1

*Η Αναγέννηση Εράτυρας έχει -6 βαθμούς και αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα

Επόμενη αγωνιστική - 30η – τελευταία
Α.Ε. Κοζάνης - Α.Ε. Άνω Κώμης
Μακεδονικός Κοζάνης - Τιτάν Σερβίων
Μακεδονικός Σιάτιστας - Π.Α.Ο. Κοίλων
Εθνικός Βατερού - Αναγέννηση Πτολεμαΐδας
Αλιάκμων Αιανής - Α.Ε. Καλαμιάς
Α.Ε.Π. Καραγιαννίων - Γαλατινή
Α.Σ. Βελβεντό - Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής
Αναγέννηση Εράτυρας - Κοζάνη

Β’ κατηγορία – 2ος όμιλος
Γιόρτασε το πρωτάθλημα και την άνοδο η Ακαδημια Βοΐου
Στην Α' κατηγορία ο Ηρακλής Πτολεμαΐδας
Επεισοδιακό φινάλε στην Ασβεστόπετρα
Υποβιβάζεται ο Πολυνίκης

26η αγωνιστική
Ηρακλής Κρυόβρυσης - Δράσις Τσοτυλίου 1-1
Ελπίδες Ελλησπόντου - Δόξα Βερμίου Πύργων 7-2
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας - Βέρμιο Καρυοχωρίου 0-3αα
Ερμής Ασβεστόπετρας - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-1
Κοζάνη 2004 - Δόξα Μικροκάστρου 1-2
Ακαδημία Ηρακλής Πτολεμαΐδας - Πρόοδος Κομνηνών 4-0
Ακαδημία Ποδοσφαίρου Βοΐου - Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας 2-1

Βαθμολογία – τελική
Θέση
Ομάδα
Β
1
Ακαδημία Π. Βοΐου
59
2
Ηρακλής Πτολεμαΐδας
53
3
Ατρόμητος Πτολεμαΐδας
52
4
Δράσις Τσοτυλίου
49
5
Ηρακλής Κρυόβρυσης
46
6
Βέρμιο Καρυοχωρίου
44
7
Δόξα Βερμίου Πύργων
40
8
Ερμής Ασβεστόπετρας
37
9
Ελπίδες Ελλησπόντου
33
10
Δόξα Μικροκάστρου
32
11
Μ. Αλ. Άρδασσας
25
12
Πρόοδος Κομνηνών
24
13
Κοζάνη 2004
17
14
Πολυνίκης Πτολεμαΐδας
-9


* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -4 βαθμούς περυσινή αρνητική βαθμολογία.
* Ο Πολυνίκης Πτολεμαΐδας έχει -6 βαθμούς και αποχώρησε από το πρωτάθλημα.

Δεν υπάρχουν σχόλια:

Τυχαία Άρθρα

by click4money